TSH plast

TSH PLAST
Zavřit menu
Zelené pozadíVolejte zdarma 800 100 583
Štítek
Plastová okna

Sklo

Dvojsklo či trojsklo - jaké vybrat sklo?

Při výběru zasklení pro Vaše nová okna zvažte, jak bude konkrétní okno situováno (světová strana), jaké klima požadujete v místosti, zda a jak intenzívně se bude vytápět, jaké jsou požadavky na akustickou izolaci místnosti od vnějšího prostředí. Věříme, že z naší široké nabídky izolačních skel si jistě s pomocí našich odborných obchodních zástupců vyberete to pravé.

DVOJSKLA

Řez izolačním dvojsklem - zasklení v profilovém systému HORIZONT PS penta plus

Standardním izolačním dvojsklem, které je používáno v našich oknech TSH PLAST je sklo s koeficientem prostupu tepla Ug = 1,1 W.m-2.K-1. Této velmi dobré hodnoty je dosaženo za pomoci tenké a neviditelné vrstvy ušlechtilého kovu na jednom ze skel, odrážející teplo zpět do místnosti. Efekt je pak ještě vylepšen naplněním meziprostoru vzácným plynem s nízkou tepelnou vodivostí, nejčastěji argonem.

 

TROJSKLA

Řez izolačním trojsklem - zasklení v profilovém systému HORIZONT PS penta plus

Zasklení izolačním trojsklem se donedávna používalo jen u nízkoenergetických a pasívních domů. Dnes je stále častěji požadováno u běžných domů, a to zákazníky, kteří dávají důraz na úspory nákladů při vytápění.

Standardně používáme trojskla s koeficientem prostupu tepla Ug = 0,6 W.m-2.K-1.

 

HEAT MIRROR ®

Řez izolačním dvojsklem s fólií HEAT MIRROR - zasklení v profilovém systému HORIZONT PS penta plus

Jedná se o izolační dvojsklo se speciální čirou fólií s nanesenou nízkoemisivní vrstvou, která je vypnuta v meziskelním prostoru. Výsledkem je třívrstvý systém se dvěma oddělenými komorami (analogie trojskla) ovšem s hmotností dvojskla. Tato fólie má funkci tepelného zrcadla, odráží tepelné záření zpět ke zdroji. Koeficient prostupu tepla u těchto skel je Ug = 0,5 W.m-2.K-1.

 

Ornamentní skla

ORNAMENTNÍ SKLA jsou vhodné pro místa, kde není požadován přímý pohled skrze zasklenou plochu při zachování přístupu světla (okna na sociálních zařízeních, prosklené části vchodových dveří atd.)

 

Protihluková skla

Důležitý úkol tlumit hluk pocházející z vnějšího prostředí může plnit moderní izolační dvojsklo CLIMALIT ACOUSTIC. Chrání spolehlivě před tzv. hlukovým smogem, který se dnes stává ve velkoměstech hlavní zátěží spolu se znečištěním vzduchu

 

Bezpečnostní skla

Bezpečnostní sklo je tvořeno slepením dvou skleněných tabulí, mezi kterými je bezpečnostní fólie CONNEX. Pokud by sklo prasklo, zůstanou úlomky skla zachycené na této fólii, takž sklo drží v rámu stále pohromadě. Tloušťka bezpečnostní fólie Connex určije její pevnost a odolnost.
Fólie tl.0,38mm - označení 1 - praskne, ale drží pohromadě
Fólie tl.0,76mm - označení 2 - odolá několika nárazům než povolí

V našich oknech používáme nejčastěji tyto základní typy bezpečnostních skel:

Bezpečnostní sklo Connex 33.1 (dvě skla tl.3mm spojuje fólie 0,38mm) - není certifikováno normou a slouží pouze jako ochrana zdraví
Bezpečnostní sklo Connex 33.2 (dvě skla tl.3mm spojuje fólie 0,76mm) - je již certifikováno normou a většina pojišťoven ho uznává jako bezpečnostní mříž

detail