Skip to main content

Sklo – dvojsklo či trojsklo?


Jaké sklo vybrat, dvojsklo či trojsklo?

Při výběru zasklení pro Vaše nová okna zvažte, jak bude konkrétní okno situováno (světová strana), jaké klima požadujete v místosti, zda a jak intenzívně se bude vytápět, jaké jsou požadavky na akustickou izolaci místnosti od vnějšího prostředí. Věříme, že z naší široké nabídky izolačních skel si jistě s pomocí našich odborných obchodních zástupců vyberete to pravé.

Dvojskla

Standardním izolačním dvojsklem, které je používáno v našich oknech TSH PLAST je sklo s koeficientem prostupu tepla Ug = 1,1 W.m-2.K-1. Této velmi dobré hodnoty je dosaženo za pomoci tenké a neviditelné vrstvy ušlechtilého kovu na jednom ze skel, odrážející teplo zpět do místnosti. Efekt je pak ještě vylepšen naplněním meziprostoru vzácným plynem s nízkou tepelnou vodivostí, nejčastěji argonem.)

Trojskla

Zasklení izolačním trojsklem se donedávna používalo jen u nízkoenergetických a pasívních domů. Dnes je stále častěji požadováno u běžných domů, a to zákazníky, kteří dávají důraz na úspory nákladů při vytápění.

Standardně používáme trojskla s koeficientem prostupu tepla Ug = 0,6 W.m-2.K-1.

HEAT MIRROR ®

Jedná se o izolační dvojsklo se speciální čirou fólií s nanesenou nízkoemisivní vrstvou, která je vypnuta v meziskelním prostoru. Výsledkem je třívrstvý systém se dvěma oddělenými komorami (analogie trojskla) ovšem s hmotností dvojskla. Tato fólie má funkci tepelného zrcadla, odráží tepelné záření zpět ke zdroji. Koeficient prostupu tepla u těchto skel je Ug = 0,5 W.m-2.K-1.

Ceník a rozměry oken: Požadované rozměry oken nám prosím zašlete přes náš poptávkový formulář – co nejdříve Vám zašlme kalkulaci na míru.