Skip to main content

Kování


Na naše okna používáme špičkové celoobvodové kování WINKHAUS® značky se 160 letou tradicí.

Nová generace kování Winkhaus ActivPilot v první řadě umožňuje snadné ovládání a nabízí mimořádné zajištění bezpečnosti pro Vaše okna. Funkční díly mají moderní stříbrnou povrchovou úpravu odolnou proti vlivům vnějšího prostředí a umožňují snadné ovládání a bezpečné uzavření okna.

Ceník a rozměry oken: Požadované rozměry oken nám prosím zašlete přes náš poptávkový formulář – co nejdříve Vám zašlme kalkulaci na míru. Poptat cenu a rozměry oken

Ve standardní nabídce kování na okna získáte:

  • dva bezpečnostní uzávěry již v základní sadě kování pro zvýšenou odolnost proti vloupání
  • mikroventilaci u otevíravých/sklopných oken
  • vícepolohové bezpečnostní kliky Hoppe Secustik
  • pojistku chybné manipulace s otevřeným křídlem
  • protiprůvanovou pojistku na balk. dveře

Základní možnosti ovládání oken a režimy větrání

Okno zavřené
Při poloze kliky kolmo dolů je okno zcela uzavřeno a dokonale těsní. Dbejte vždy o to, aby klika byla v kolmé pozici. Jen tak budou všechny uzavírací body vytvářet potřebný tlak a křídlo bude maximálně přiléhat k rámu okna. Pouze takto zavřené okno tvoří dostatečnou překážku proti vloupání.

Otevřené okno
Poloha kliky vodorovně umožňuje celkové otevření okna. Používá se při krátkém intenzivním větrání, kdy je potřeba vyměnit velký objem vzduchu v interiéru nebo snížit vnitřní vlhkost v místnosti. V této poloze nenechávejte okno po delší dobu, dochází ke zvýšenému namáhání pantů i celé konstrukce křídla okna.

Ventilační poloha křídla
Při poloze kliky kolmo nahoru lze celé okenní křídlo vyklopit a v této poloze ponechat po delší dobu. Křídlo je opřeno o spodní části kování umístěné na rámu. Tato poloha slouží k dlouhodobému větrání v místnosti. Takto otevřené okno však neponechávejte při větších náporech větru či při vaší delší nepřítomnosti v objektu.

Mikroventilace
Poloha kliky šikmo vzhůru mezi polohou otevřeno a ventilační polohou dovoluje mírné oddálení křídla okna od rámu. Slouží opět k dlouhodobému větrání při menší obměně vzduchu v místnosti. Při odchodu nezapomeňte okno opět zavřít, protože při mikroventilační poloze není okno dostatečně zabezpečeno proti násilnému vniknutí.