Skip to main content

Dvojsklo a trojsklo


Pro zasklení používaná v hliníkových oknech a dveřích platí stejné parametry jako u plastových. Výběr jednotlivého druhu zasklení následně určuje vlastnosti celého okna či dveří, jak tepelně izolační, tak i akustické.

Dvojskla

Standardním izolačním dvojsklem, které je používáno v našich oknech TSH PLAST je sklo s koeficientem prostupu tepla Ug = 1,1 W.m-2.K-1. Této velmi dobré hodnoty je dosaženo za pomoci tenké a neviditelné vrstvy ušlechtilého kovu na jednom ze skel, odrážející teplo zpět do místnosti. Efekt je pak ještě vylepšen naplněním meziprostoru vzácným plynem s nízkou tepelnou vodivostí, nejčastěji argonem.)

Trojskla

Zasklení izolačním trojsklem se donedávna používalo jen u nízkoenergetických a pasívních domů. Dnes je stále častěji požadováno u běžných domů, a to zákazníky, kteří dávají důraz na úspory nákladů při vytápění.

Standardně používáme trojskla s koeficientem prostupu tepla Ug = 0,6 W.m-2.K-1.

HEAT MIRROR ®

Jedná se o izolační dvojsklo se speciální čirou fólií s nanesenou nízkoemisivní vrstvou, která je vypnuta v meziskelním prostoru. Výsledkem je třívrstvý systém se dvěma oddělenými komorami (analogie trojskla) ovšem s hmotností dvojskla. Tato fólie má funkci tepelného zrcadla, odráží tepelné záření zpět ke zdroji. Koeficient prostupu tepla u těchto skel je Ug = 0,5 W.m-2.K-1.

Ceník a rozměry oken: Požadované rozměry oken nám prosím zašlete přes náš poptávkový formulář – co nejdříve Vám zašlme kalkulaci na míru.


Ornamentní skla

Ornamentní skla jsou vhodné pro místa, kde není požadován přímý pohled skrze zasklenou plochu při zachování přístupu světla (okna na sociálních zařízeních, prosklené části vchodových dveří atd.)


Protihluková skla

Důležitý úkol tlumit hluk pocházející z vnějšího prostředí může plnit moderní izolační dvojsklo CLIMALIT ACOUSTIC. Chrání spolehlivě před tzv. hlukovým smogem, který se dnes stává ve velkoměstech hlavní zátěží spolu se znečištěním vzduchu.


Bezpečnostní skla

CONNEX – v případě lepeného bezpečnostního skla se spojují dvě nebo více skleněných tabulí pomocí fólií, takže sklo drží v rámu stále pohromadě. V našich oknech používáme nejčastěji tyto základní typy bezpečnostních skel:

S25Cx6.4-14N+Ar-PU4-Connex 33.1 nerezový rám.
S25Cx6.8-14N+Ar-PU4-Connex 33.2 nerezový rám.